Březen 2013

Deluka

17. března 2013 v 17:28 | Sakitch |  Zajímavé hudební skupiny
Deluka je kapelou v našich končinách naprosto neznámou a tak jsem zkrátka neodolal představit ji v tomto krátkém článku. Základ této kapely se dal dohromady v Birminghamu v roce 2004. Styl této kapely známý jako British indie rock či chcete-li New Wave, byl dost populární ale na ostrovech toho času dost zastoupen. Deluka tak bohužel zanikala mezi stovkami začínajících kapel plovoucích ve vodách tohoto žánru. Jenže toho co je v Evropě mnoho, toho je málo ve "státech" a naopak klubová scéna například v New Yorku doslova dychtí po britských indie kapelách a tak se Deluka dohodla s jedním americkým labelem, podepsala smlouvu a odstěhovala se do Brooklynu. Tam teprve přišlo to, čeho se jim doma nedostávalo. Popularita.
Kytarista, skladatel, DJ a autor úspěšných remixů popových songů pro klubovou scénu Kris Kovacz. Zpěvačka kytaristka spoluautorka všech písní Ellie Innocenti. Producent a basista Robie G a bubeník Stevie J. Palmer. To jsou členové seskupení jménem Deluka. Kapela známá v Británii, ještě známější v Americe a téměř neznámá u nás. Škoda. To je ovšem podstata indie rocku. Charakteristika tohoto zařazení popisuje styl jako nezávislý a neoblomný co se týče postoje kapely a její produkce. Indie kapely, jako je Deluka tak zkrátka říkají: Chcete-li nás slyšet, najděte si nás.

Deluka má za sebou teprve dvě alba, Broken Sleeping Patterns 2008 a You Are The Night 2010. Jejich hudba je postavena na alternativním rocku s prvky elektra a popu. Není nijak složitá či náročná, má rytmus energii a co vás zaujme nejdříve, je nepřeslechnutelný hlas frontmanky Ellie. Songy jako Cascade, Capital City, nebo Come Back To Me, jsou nezapomenutelné a fandové žánru si je rychle oblíbí. Doufám tedy, že se Deluka objeví i na nějakém z mnoha lokálních festivalů a dostanou se tak do podvědomí dalších poluchačů, ke kterým se ještě tato kapela nedostala. Takže chcete-li Deluku slyšet, najděte si ji. Jiná možnost není…

Zdroje fotek: http://www.themusicslut.com, www.lamusicblog.com, www.plixid.com

Bloglovin'

2. března 2013 v 10:10 | Micha K.
Líbí se vám články na Hudebním oddělená Numero Un? Máte i vy založený účet na bloglovin'? Není nic jednoduššího, než si tento blog přihlásit do odběru a mít neustále po ruce nové články, které na blogu vyjdou!


Follow on Bloglovin

Nevíte co je bloglovin'? Malý pomocník každého, kdo na internetu chodí číst pravidelně články na některé blogy a chce mít na jednom místě informaci o tom, kdy se na jakém jeho oblíbeném blogu objeví nové články. Alespoň se nemůže stát, že adresy blogů zapomenete.